Piękne jasełka noworoczne w wykonaniu uczniów szkoły w Dobromierzu zgromadziły rekordową widownię.

Jasełka bożonarodzeniowe i noworoczny koncert kolęd orkiestry dętej w Dobromierzu zgromadziły rekordową widownię w szkole

15 stycznia w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu odbyły się po raz pierwszy jasełka bożonarodzeniowe połączone z noworocznym koncertem kolęd w wykonaniu miejscowej orkiestry dętej. Przedstawienie obejrzała rekordowa liczba mieszkańców gminy Kluczewsko. Młodym artystom zgotowano owację na stojąco.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz samorządowych gminy, księży, radnych, sołtysów oraz strażaków.

Na początku uczniowie dobromierskiej szkoły pod kierunkiem Beaty Zięby i Sebastiana Olczyka przedstawili jasełka bożonarodzeniowe.

Następnie odbył się noworoczny koncert kolęd Młodzieżowej Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Dobromierz pod batutą Wojciecha Stojka. Orkiestrze towarzyszyła miejscowa solistka Agnieszka Wytrych.

Koncert dedykowany był pamięci zmarłego 2,5 miesiąca temu prezesa OSP Dobromierz Leszka Waseli. Występ muzyków zakończył się bisem. Publiczność zgotowała artystom owację na stojąco.

Było to pierwsze takie wydarzenie w gminie Kluczewsko z okazji rozpoczęcia Nowego Roku. Uroczystość prowadzili dyrektor szkoły Robert Dzierzgwa ze skarbnik gminy Justyną Bugała-Piotrowską.

Na koniec przedszkolaki złożyły życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, a orkiestra odegrała seniorom “Sto lat”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ