Urząd Skarbowy we Włoszczowie będzie nieczynny dla petentów do 10 kwietnia.

Kolejne ograniczenia w starostwie. Urząd Skarbowy przedłuża termin zamknięcia dla petentów do Wielkiego Piątku

Od 25 marca do odwołania wszystkie wydziały Starostwa Powiatowego we Włoszczowie są niedostępne dla osób z zewnątrz. Urząd Skarbowy będzie nieczynny do 10 kwietnia.

Podstawową zasadą obsługi klienta w starostwie pozostają środki komunikowania się na odległość, to jest kontakt telefoniczny, elektroniczny (poprzez platformę ePUAP lub skrzynki e-mail), a także przesyłki pocztowe lub kurierskie. Korespondencja tradycyjna (papierowa) może być składana do urny umieszczonej przed wejściem do budynku.

Zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców naszego powiatu, a także innych osób korzystających z usług urzędu, o ograniczenie do koniecznego minimum osobistych wizyt, a w miarę możliwości załatwianie spraw korespondencyjnie, drogą elektroniczną lub przez telefon – apelują władze powiatu.

 

Taką samą prośbę kierujemy do osób dokonujących płatności. Prosimy, aby korzystać z przelewów elektronicznych. Informujemy, że osoby dokonujące wpłat na rzecz starostwa w siedzibie Banku Spółdzielczego we Włoszczowie będą zwolnione z prowizji bankowej – informuje włoszczowskie starostwo.

Warto nadmienić, że do 25 marca włoszczowskie starostwo – jak podkreśla wicestarosta Łukasz Karpiński – było jedynym urzędem w powiecie, który wprawdzie w holu na parterze, ale obsługiwał do końca swoich petentów. 

Dariusz Czechowski – szef obrony cywilnej powiatu

Apelujemy do mieszkańców powiatu włoszczowskiego o wyrozumiałość oraz zdrowy rozsądek. Każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za zdrowie swoje i swoich najbliższych, ale też za osoby, z którymi kontaktuje się w miejscach publicznych. Jeśli państwo możecie, to zostańcie w domu.

 

Również znajdujący się w budynku starostwa Urząd Skarbowy ograniczył dostęp dla petentów do 10 kwietnia (Wielkiego Piątku). Fiskus prosi mieszkańców o korzystanie z usług online, ewentualnie wrzucanie deklaracji i pism do wystawionej urny.

/RB/

UDOSTĘPNIJ