Tak prezentuje się prawie gotowa świetlica wiejska w Kolonii Mrowinie. Taki sam obiekt powstał w Brześciu.

Kończy się budowa i modernizacja pięciu świetlic wiejskich w gminie Kluczewsko. Będą gotowe do końca kwietnia

Do 30 kwietnia włoszczowska firma Fubit zakończy budowę od podstaw dwóch świetlic wiejskich w Kolonii Mrowinie i Brześciu oraz modernizację trzech kolejnych w Komornikach, Januszewicach i Pilczycy.

Budynki remiz strażackich, gdzie mieszczą się wspomniane świetlice, przeszły wielką metamorfozę. Zostały docieplone, zyskały nowe elewacje, dachy, okna i drzwi, schody, posadzki i klimatyzację. Mowa o strażnicach w Pilczycy, Januszewicach i Komornikach. W Kolonii Mrowinie i Brześciu powstały z kolei od podstaw nowe budynki świetlic wraz z zagospodarowaniem terenu. Koszt tych dwóch inwestycji wyniósł przeszło 1,9 miliona złotych, z czego 90 procent (1,7 miliona) sfinansował Rządowy Fundusz Polski Ład. Gmina Kluczewsko dołożyła przeszło 190 tysięcy. Wykonawcą wszystkich zadań jest firma Fubit z Włoszczowy.

Warto dodać, że w ramach jednego dużego projektu pod nazwą „Budowa, przebudowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej, sportowej, turystycznej i społecznej na terenie gminy Kluczewsko” – oprócz wspomnianych wyżej świetlic – zmodernizowano również budynek Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dobromierzu, przebudowano dawny Wiejski Ośrodek Zdrowia w Stanowiskach na mieszkania socjalne, zmodernizowano stadion sportowy w Kluczewsku oraz wybudowano wieżę widokową w Bożej Woli. Całe przedsięwzięcie pochłonęło ponad 5,8 miliona złotych i w 90 procentach zostało pokryte przez Polski Ład. Wkład Gminy Kluczewsko wyniósł tylko 10 procent.

/RB/

UDOSTĘPNIJ