Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz przyjechał do Włoszczowy, żeby wesprzeć przed drugą turą wyborów kandydata na burmistrza Grzegorza Dziubka (fot. Marek Baran).

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz we Włoszczowie. Przyjechał poprzeć burmistrza Grzegorza Dziubka w wyborach

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził 19 kwietnia Włoszczowę. Przyjechał, żeby wesprzeć przed drugą turą wyborów i poprosić o głos na swojego kandydata na burmistrza Grzegorza Dziubka.

Szef ludowców odwiedził Włoszczowę już po raz czwarty. – Widzę jak zmienia się miasto i gmina – mówił na Placu Wolności. W towarzystwie burmistrza zrobił poranne zakupy w jednej z piekarni oraz firmowym sklepie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Kosiniak-Kamysz zadeklarował też pomoc rządu w modernizacji miejskiego stadionu.

Razem z wicepremierem we Włoszczowie gościli również wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki oraz europoseł Adam Jarubas. Wszyscy przyjechali wesprzeć szefa ludowców w powiecie Grzegorza Dziubka i prosić społeczeństwo gminy Włoszczowa o poparcie go w drugiej turze wyborów samorządowych w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia.

O to samo prosili w minioną niedzielę, 14 kwietnia również na włoszczowskim rynku goście zaproszeni przez Pawła Kwietniewskiego – kontrkandydata Dziubka. Byli wśród nich między innymi posłowie Anna Krupka i Bartłomiej Dorywalski oraz wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik. Dwa dni później oficjalnego poparcia Kwietniewskiemu udzieliły władze Powiatu Włoszczowskiego oraz wójtowie Kluczewska i Krasocina.

/RB/

UDOSTĘPNIJ