Wójt Secemina Tadeusz Piekarski na najnowszej inwestycji sportowej w gminie.

Wkrótce otwarcie trzeciego boiska wielofunkcyjnego w gminie Secemin. Będzie ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców

Niebawem odbędzie się odbiór końcowy i uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego, które powstało przy przedszkolu w Seceminie. To trzeci taki obiekt sportowy w gminie. Będzie służył wszystkim mieszkańcom.

Nowoczesny kompleks sportowy, który Gmina Secemin wybudowała na działce o powierzchni 1,7 hektara przy drodze wojewódzkiej 786, składa się z boiska do piłki nożnej, bieżni okrężnej oraz kortu tenisowego.

Boisko piłkarskie o wymiarach 45 na 90 metrów jest o nawierzchni trawiastej i posiada system nawodnienia. Dla bezpieczeństwa zostało ogrodzone piłkochwytami o wysokości od 4 do 5 metrów.

Wokół murawy powstała czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna. Za bieżnią usytuowano kort tenisowy pełnowymiarowy (17 na 35 metrów) o nawierzchni z poliuretanu, również ogrodzony.

Cały kompleks sportowy został oświetlony nowoczesnymi lampami LED oraz będzie monitowany. Dodatkowo wybudowano parking na co najmniej 18 miejsc postojowych o nawierzchni ażurowej z możliwością rozbudowy o kolejne stanowiska.

W planie są też elementy małej architektury (ławeczki, stoliki i kosze na śmieci) wraz z elementami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży.

Na swoją inwestycję Gmina Secemin pozyskała ponad 1,1 miliona złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska”. Dodajmy, że Secemin był jedynym samorządem w powiecie włoszczowskim, który otrzymał dotację w tej edycji programu. Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 2,4 miliona.

To trzeci obiekt sportowy służący dzieciom, młodzieży i społeczeństwu gminy Secemin. Po drugiej stronie drogi wojewódzkiej, obok Szkoły Podstawowej imienia Jana Zawady znajduje się dużo mniejsze boisko wielofunkcyjne, które otwarto tutaj pod koniec 2017 roku, z okazji 80-lecia powstania szkoły. Kosztowało blisko 900 tysięcy złotych.

Trzy lata później, w 2020 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach oddano do użytku drugą taką inwestycję o wartości około 600 tysięcy. W tym roku będzie trzecie boisko i – jak podkreśla wójt – na brak zainteresowania na pewno nie będzie narzekać.


Tadeusz Piekarski

/RB/

UDOSTĘPNIJ