Tak prezentuje się nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze gminnej w Bebelnie Wsi.

Koniec z dziurami i przełomami na pograniczu dwóch gmin. Droga Bebelno-Sulików oddana do użytku grubo przed terminem

Droga gminna z Bebelna Wsi w kierunku Radkowa jest już gotowa. Remont miał potrwać do początku lipca, a tymczasem zakończył się pod koniec kwietnia.

Powstało 865 metrów nowego dywanika asfaltowego. Po dziurach i przełomach nie ma śladu. Droga, która była w fatalnym stanie technicznym, stała się bezpieczna dla użytkowników. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni.

Tak wyglądała droga z Sulikowa w kierunku Bebelna przed remontem.

Jezdnia została poszerzona do 5,5 metra. Wybudowano przy niej przepusty, przyczółki i zjazdy na posesje. Odmulono i pogłębiono rowy. Pobocza zrobiono z kruszywa i destruktu uzyskanego z frezowania starej nawierzchni. Wykonawcą była włoszczowska firma Dukt.

Na przebudowę 865 metrów drogi w Bebelnie Wsi do granicy z gminą Radków gmina Włoszczowa wydała około 783 tysiące złotych, z czego 470 tysięcy stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa, natomiast pozostałe 313 tysięcy wynosił wkład własny samorządu.

Odnowiony odcinek drogowy połączył gminy Włoszczowa i Radków. Warto dodać, że jest to najkrótsza droga dojazdowa z miasta do trasy krajowej 78 w gminie Moskorzew.

/RB/

UDOSTĘPNIJ