Najlepsza w województwie młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt z Dobromierza z opiekunem Marcinem Jajko i komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie Andrzejem Pacanowskim (fot. MDP Dobromierz).

Młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt z Dobromierza mistrzem województwa świętokrzyskiego. Pod koniec sierpnia jedzie na finał krajowy

Drużyna dziewcząt z Dobromierza pod opieką Marcina Jajko zajęła pierwsze miejsce na wojewódzkich zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych. Pod koniec sierpnia jedzie na finał krajowy do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Turniej rozgrano 10 czerwca na stadionie miejskim w Sandomierzu. Do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny województwa, zwycięzcy zawodów powiatowych – łącznie 24 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (10 zespołów dziewczęcych i 14 chłopięcych). Były dwie konkurencje: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce w województwie zdobył zespół z Dobromierza w składzie: Anna Czarnecka, Julia Gaj, Natalia Mikołajczyk, Milena Pakuła, Emilia Miszczak, Kamila Stanisz, Zuzanna Jaworska, Aneta Polaczek, Magdalena Hyska oraz Barbara Szymczyk. Opiekunem drużyny był Marcin Jajko.

Najlepsze drużyny, oprócz pucharów i dyplomów zgarnęły też 5 tysięcy złotych od marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego. Wyjazd dziewcząt do Sandomierza sfinansowała gmina Kluczewsko. MDP Dobromierz będzie reprezentować niebawem nasze województwo na zawodach krajowych, które odbędą się w dniach 24-26 sierpnia na stadionie Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

/RB/

UDOSTĘPNIJ