Od 8 grudnia zwiększy się dwukrotnie liczba łóżek covidowych we włoszczowskim szpitalu (fot. Rafał Krupa).

Mniej łóżek covidowch, więcej szczepień we Włoszczowie. Jest kolejna decyzja wojewody świętokrzyskiego

10 maja Szpital imienia Jana Pawła II we Włoszczowie zmniejszył liczbę łóżek covidowych z 80 do około 50. Powód? Mniej pacjentów zarażonych koronawirusem. 10 maja było ich poniżej 40 i tylko 5 pacjentów wymagało intensywnej opieki medycznej.

Przypomnijmy, że od 24 marca do 9 maja włoszczowski szpital dysponował 80 łóżkami covidowymi: 75 “zwykłymi” i 5 respiratorowymi na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej dla osób najciężej przechodzących zakażenie koronawirusem. Szpital musiał wstrzymać przyjęcia na oddział wewnętrzny z uwagi na dużą liczbę zakażeń i potrzebę hospitalizacji.

Od 10 maja wojewoda świętokrzyski zdecydował, że w szpitalu mają zostać 53 łóżka – 45 “zwykłych” na oddziałach wewnętrznym II, pediatrycznym i rehabilitacyjnym, 5 na OIOM oraz 3 dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Covid-19.

Warto przypomnieć, że przy włoszczowskim szpitalu można wykonać bezpłatny test na koronawirusa – działa tu punkt pobrań, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 11.30, a w soboty i niedziele w godzinach 8 – 11. Wymazy są pobierane bezpłatnie na podstawie skierowania od lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

W szpitalu trwają szczepienia przeciwko Covid-19. Od  7 maja prowadzone są również w Punkcie Szczepień Powszechnych, zlokalizowanym w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym. Podczas ostatniego weekendu szczepionkę przyjęło tutaj 300 osób. W tym tygodniu szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Planuje się, że szczepionkę Moderna przyjmie 500 osób.

/RB/

UDOSTĘPNIJ