Komisja konkursowa z najlepszym ciastem bożonarodzeniowym: (od lewej) Beata Bąk, Aneta Dziubek, Małgorzata Gusta i Anna Piec (fot. Starostwo Powiatowe).

Najlepsze ciasto bożonarodzeniowe od Koła Gospodyń Wiejskich Łachowianki z Łachowa. Znamy wyniki konkursu powiatowego

Ciasto upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich Łachowianki z Łachowa wygrało konkurs na najlepsze ciasto bożonarodzeniowe w powiecie włoszczowskim.

5 grudnia pięcioosobowa komisja pod przewodnictwem członek Zarządu Powiatu Małgorzaty Gusty wyłoniła laureatów konkursu zorganizowanego przez włoszczowskie starostwo.

Spośród 19 zgłoszonych ciast pierwsze miejsce przyznano wypiekowi gospodyń z Łachowa, drugie zajęły panie z Bebelna, a trzecie ex aequo KGW Dąbie i Skorkowianki ze Skorkowa.

Wszystkie ciasta były smaczne i pięknie ozdobione. Komisja była pod wrażeniem i miała trudne zadanie z wyborem tych najpiękniejszych i najsmaczniejszych – powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Gusta.

Wręczenie nagród odbędzie się prawdopodobnie w marcu przyszłego roku. Była to już trzecia edycja konkursu powiatowego dla kół gospodyń i stowarzyszeń, który odbywa się przed Świętami Bożego Narodzenia. W poprzednich konkursach wybierano najsmaczniejszy makowiec i piernik.

/RB/

UDOSTĘPNIJ