Nagrodzone przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, które wzięły udział w grudniowym konkursie na najlepsze ciasto bożonarodzeniowe w powiecie włoszczowskim.

Największy bal karnawałowy dla kół gospodyń wiejskich w powiecie włoszczowskim. W Rezydencji Tary bawiło się 250 osób

Około 250 osób bawiło się na wielkim balu karnawałowym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie dla kół gospodyń wiejskich z całego powiatu.

Największa w powiecie impreza kończąca karnawał odbyła się 3 lutego w Rezydencji Tary. Była to druga edycja wydarzenia pod nazwą „Tradycje ostatkowe i karnawałowe w Powiecie Włoszczowskim”.

Podczas gali wręczono nagrody wszystkim uczestnikom grudniowego konkursu powiatowego na najlepsze ciasto bożonarodzeniowe.

Pierwsze miejsce i nagrodę finansową w wysokości 700 złotych otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich Łachowianki z Łachowa. Drugie miejsce zajęły gospodynie z Bebelna, a trzecie ex aequo KGW Dąbie i Skorkowianki ze Skorkowa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostwo, które wręczali starostowie Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński, dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Teresa Chudy oraz przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Beata Bąk.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem MEJ z Włoszczowy. Podczas przerw uczestnicy choinki mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami przygotowanych przez organizatorów.

Największy w powiecie bal karnawałowy dla KGW zorganizowali: Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne oraz Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich.

/RB/

UDOSTĘPNIJ