Samochód przekazał włoszczowskim policjantom wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Nowy samochód transportowy dla włoszczowskiej policji. To już drugi radiowóz w tym roku i będą kolejne (film)

W ostatnich dniach włoszczowska policja wzbogaciła się o nowy samochód typu furgon wykorzystywany do patrolowania powiatu oraz transportu osób zatrzymanych z zakładów karnych.

Pojazd kosztował około 200 tysięcy złotych i został sfinansowany w całości ze środków budżetu państwa. Nowy samochód transportowy, który może przewozić do siedmiu osób, zastąpi obecny, który jest już wyeksploatowany.

Tak wygląda nowy samochód transportowy, który otrzymała w ubiegłym tygodniu włoszczowska policja (fot. Rafał Banaszek).

To drugi pojazd w tym roku, który otrzymała Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W maju, jak pamiętamy, nasi funkcjonariusze dostali jeden z najnowocześniejszych w kraju radiowozów patrolowych z przedziałem do przewozu osób zatrzymanych, który kosztował 160 tysięcy złotych.

Z kolei pod koniec ubiegłego roku do Włoszczowy dotarły dwa japońskie ekologiczne radiowozy hybrydowe (benzynowo-elektryczne), kosztujące po około 100 tysięcy każdy. Ich zakup sfinansowano z budżetu państwa, budżetów czterech samorządów powiatu włoszczowskiego oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Obecnie tabor samochodowy włoszczowskiej komendy liczy aż 20 pojazdów. I na tym nie koniec, bowiem jeszcze jesienią tego roku mają trafić do Włoszczowy dwa kolejne radiowozy (oznakowany i nieoznakowany), warte około 90 tysięcy złotych. Sfinansują je nasze samorządy, to jest powiat oraz gminy Włoszczowa, Krasocin, Kluczewsko i Secemin.

Marzeniem komendanta powiatowego policji, młodszego inspektora Mariusza Przyborowskiego jest zakup w przyszłym roku radiowozu elektrycznego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ