Wartę honorową przy Pomniku Niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja pełnili, jak co roku, harcerze z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego.

Skromne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości we Włoszczowie z powodu koronawirusa. Nie było przemówień przy pomniku

Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości we Włoszczowie, podobnie jak w roku ubiegłym, były skromne i ograniczyły się do minimum.

Uroczystość we Włoszczowie rozpoczęła msza święta za ojczyznę, którą odprawił dziekan dekanatu włoszczowskiego, ksiądz prałat Zygmunt Pawlik. Następnie pochód prowadzony przez dowódcę uroczystości Zbigniewa Kozieła udał się z kościoła ulicą Partyzantów na Plac Konstytucji 3 Maja.

Podczas przemarszu przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Michała Dudkiewicza. W uroczystości wzięło udział tylko 5 pocztów sztandarowych, przedstawiciele władz parlamentarnych, powiatowych i gminnych i dość licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Dopisała słoneczna pogoda.

Po dotarciu na miejsce orkiestra z Domu Kultury odegrała hymn państwowy. Następnie przedstawiciele władz oraz różnych instytucji i organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie wartę honorową pełnili harcerze z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego. Nie było żadnych przemówień okolicznościowych. Na koniec orkiestra odegrała “Rotę”. Uroczystość trwała kilkanaście minut.

Skromne obchody święta państwowego odbyły się 11 listopada również w gminach Kluczewsko, Secemin i Krasocin.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ