Korowód z kościoła pod pomnik prowadziła Młodzieżowa Gminna Orkiestra z Dobromierza (fot. UG Kluczewsko).

Obchody Święta Niepodległości w Kluczewsku. Grała orkiestra i śpiewano pieśni patriotyczne przy pomniku

Gmina Kluczewsko, jak co roku, uczciła kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Główne uroczystości odbyły się przy pomniku pamięci poległych w czasie II wojnie światowej.

Świętowanie w Kluczewsku rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej za ojczyznę, którą koncelebrowali księża proboszczowie Wiesław Chęcina i Marcin Wróbel.  

Obchody uświetniła obecność pocztów sztandarowych: kombatantów gminy Kluczewsko, Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal” w Dobromierzu, Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kluczewsku oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w: Kluczewsku, Dobromierzu, Stanowiskach, Januszewicach i Rzewuszycach.

Po nabożeństwie, przy dźwiękach Młodzieżowej Gminnej Orkiestry z Dobromierza, uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Pamięci Poległych i Pomordowanych Mieszkańców Gminy Kluczewsko w czasie II Wojny Światowej.

W korowodzie szły delegacje zakładów pracy: Urzędu Gminy, Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Gminnego Ośrodka  Zdrowia, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komunalnego Usługowego Zakładu Gospodarczego, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku i Dobromierzu.

Nie zabrakło także  lokalnych stowarzyszeń: Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”, Kół Gospodyń Wiejskich w Bobrownikach i w Rączkach, Klubu Seniora oraz mieszkańców.

Pod pomnikiem wygłoszono apel poległych, a następnie zapalono znicze i złożono kwiaty. Miejscowa młodzież szkolna zaśpiewała pieśni patriotyczne. W ten sposób mieszkańcy gminy Kluczewsko oddali hołd poległym w obronie ojczyzny.

/RB/

UDOSTĘPNIJ