Od 1 stycznia włoszczowski szpital będzie funkcjonował hybrydowo. Wrócą wszystkie zamknięte oddziały.

Od Nowego Roku szpital we Włoszczowie będzie hybrydowy. 1 stycznia od rana wznawiają działalność wszystkie oddziały

Od 1 stycznia 2021 roku Szpital imienia Jana Pawła II we Włoszczowie będzie placówką hybrydową, leczącą równolegle chorych na koronawirusa oraz pacjentów z innymi dolegliwościami. Wracają wszystkie oddziały. 

Przypomnijmy, że włoszczowski szpital od 9 listopada decyzją wojewody świętokrzyskiego został przekształcony w zakaźny i przeznaczony dla osób zakażonych koronawirusem. W tym celu trzeba było zamknąć wszystkie odziały.

Zespołowi Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie nakazano przygotowanie 167 łóżek (później zmniejszono ich liczbę do 152) dla chorych na Covid-19, w tym 10 tak zwanych respi­ratorowych (anestezjologicznych). Faktycznie zajętych było około 30 łóżek.

W związku z tym wojewoda Zbigniew Koniusz zdecydował, że od 1 stycznia 2021 roku ma zostać we Włoszczowie tylko 6 łóżek dla chorych z podejrzeniem Covid-19 oraz dla 55 zarażonych koronawirusem, w tym 5 łóżek intensywnej terapii (na oddziale wewnętrznym).

Od dyrektora Rafała Krupy dowiedzieliśmy się w Sylwestra, że od 1 stycznia wszystkie oddziały szpitalne wznawiają przyjęcia już od godziny 7 rano, również te planowe. Uruchomiony zostanie także SOR, a wszystkie poradnie będą działać na dotychczasowych zasadach.

W końcówce roku, jak się dowiedzieliśmy, wzrosła też liczba pacjentów zakażonych koronawirusem. Póki co, nie ma problemu z brakiem łóżek covidowych we włoszczowskim szpitalu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ