10 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Odblaskowa Szkoła w Olesznie, w której wzięło udział około 300 uczniów i opiekunów wraz z przedstawicielami włoszczowskiej policji.

Odblaskowa szkoła z Oleszna. Kolejna placówka oświatowa w powiecie, która dba o bezpieczeństwo pieszych

Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie włączył się czynnie w realizację konkursu Odblaskowa szkoła. To kolejna placówka oświatowa w powiecie włoszczowskim, która promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach akcji odbyły się specjalne zajęcia edukacyjne i profilaktyczne, pogadanki z policjantami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zorganizowano Dzień Piosenki Odblaskowej, konkurs plastyczny – Bezpieczni w ruchu drogowym, pokaz mody pod hasłem „Modnie i bezpiecznie – noś odblaski”, czy odblaskowy Bieg o Puchar Dyrektora ZPO Oleszno. Dzieci przekazywały też opaski seniorom oraz przypadkowo napotkanym na ulicy mieszkańcom.

Akcja Odblaskowa Szkoła zakończyła się wielkim happeningiem, w którym 277 uczniów, ubranych w kamizelki odblaskowe, przemaszerowało ulicami Oleszna, promując chodzenie po zmierzchu z elementami odblaskowymi. Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się z udziałem przedstawicieli włoszczowskiej policji. Koordynatorem projektu byli Andrzej Kowalczyk i Mariola Kamińska.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

/RB/

UDOSTĘPNIJ