Laureaci konkursu polonistycznego z organizatorami i zaproszonymi gośćmi (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Ogólnopolski Festiwal Polszczyzny we Włoszczowie przeprowadzony po raz pierwszy w formie online

2 grudnia odbyła się we Włoszczowie druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polszczyzny, który stanowi kontynuację Wojewódzkiego Turnieju Sprawności Językowej.

W tym roku, ze względu na panującą pandemię, finał przeprowadzono w formie online. Po konkursie laureaci spotkali się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego, gdzie otrzymali nagrody ufundowane między innymi przez Starostwo Powiatowe.

W spotkaniu z laureatami uczestniczyli między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski, władze samorządowe powiatu na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim oraz wizytator Kuratorium Oświaty Sławomir Krzysztofik.

Festiwal Polszczyzny zorganizowali: I Liceum Ogólnokształcące, Fundacja I Liceum oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach – Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

LAUREACI KONKURSU
Kategoria szkoła podstawowa:
1. Kacper Korpiński i Maksymilian Sobański; kategoria szkoła średnia: 1. Aleksandra Janus i Kuba Kaczor, 2. Kinga Błeszyńska, Natalia Gusta, Aleksandra Stępień i Zuzanna Stępień, 3. Dawid Natkowski, Daria Woźniak.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ