Zwycięska drużyna z Zespołu Szkół numer 2 z organizatorami młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego (fot. Starostwo Powiatowe).

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny we Włoszczowie. Drużyna z „Czarnieckiego” najlepsza w powiecie

Damian Włodarczyk, Paweł Włodarczyk i Marcin Cecota z Zespołu Szkół numer 2 będą reprezentować powiat włoszczowski w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Kielcach.

26 kwietnia w starostwie odbył się etap powiatowy turnieju. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z dwóch włoszczowskich szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół numer 2 i Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

W pierwszej konkurencji zawodnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego oraz tak zwany test skrzyżowań. W drugiej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnia konkurencja polegała na znalezieniu w samochodzie pięciu usterek w ciągu pięciu minut.

Ostatecznie wygrała drużyna z „Czarnieckiego” w składzie: Paweł Włodarczyk, Damian Włodarczyk i Marcin Cecota (najlepszy zawodnik turnieju). Zwycięzcy otrzymali vouchery na zakup nagród rzeczowych, ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Wręczyli je dwaj starostowie – Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński oraz pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji Marek Gaj.

/RB/

UDOSTĘPNIJ