Tak się cieszyli z trzech otrzymanych czeków w Inowrocławiu Leopold Kwapisz i Iwona Dusza (fot. MOD Krasocin).

Orkiestra z Krasocina najlepsza na ogólnopolskim festiwalu. W nagrodę dostała 9,5 tysiąca złotych

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie pod batutą Leopolda Kwapisza wraz z grupą taneczną Aplauz Iwony Duszy wygrali Grand Prix 47. Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Wójt Krasocina debiutował na tej imprezie, jako członek orkiestry.

Krasocińscy muzycy zajęli pierwsze miejsce w kategorii musztry paradnej, drugie w grze koncertowej oraz wywalczyli główną nagrodę – Grand Prix dla najlepszej orkiestry festiwalu. W nagrodę Krasocin otrzymał czeki na łączną kwotę 9,5 tysiąca złotych.

Impreza odbyła się w dniach 14-16 czerwca. Tegoroczny festiwal był zwieńczeniem wielomiesięcznej ciężkiej pracy całego zespołu, wpieranego i przygotowywanego przez kierownictwo orkiestry oraz specjalnie na tę okazję zaangażowanych instruktorów.

Występ w Inowrocławiu poprzedzony był weekendowymi warsztatami muzycznymi. Tydzień wcześniej orkiestra dopracowywała repertuar i szlifowała umiejętności pod okiem znanych nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale w całej Polsce muzyków i instruktorów – opowiadał Leopold Kwapisz.

Krasocińscy muzycy przez cały tydzień ciężko trenowali pod okiem dyrygenta orkiestry Leopolda Kwapisza i choreograf Iwony Duszy, przygotowując się do ważnej imprezy muzycznej w Inowrocławiu.

O tym, jak ciężką pracę trzeba było włożyć w przygotowanie, przekonał się osobiście wójt Krasocina Ireneusz Gliściński, który zadebiutował z orkiestrą na festiwalu w pokazie musztry paradnej.

Krasocińska orkiestra nie odpocznie za długo, bowiem już w dniach 28-30 czerwca wyjeżdża na Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP do Białegostoku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ