Tak prezentuje się z lotu ptaka pierwsze w gminie Moskorzew boisko wielofunkcyjne, które wkrótce zostanie otwarte.

Pierwsze boisko wielofunkcyjne w gminie Moskorzew czeka na otwarcie. Będzie służyło wszystkim mieszkańcom

Na dniach Gmina Moskorzew oficjalnie otworzy boisko wielofunkcyjne – pierwsze w historii. Nowoczesny obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców i będzie służył uczniom miejscowej szkoły.

Na nowo powstałym obiekcie będzie można zagrać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy tenisa. Ponadto kompleks sportowy posiada bieżnię okrężną wraz ze skokiem w dal. Nawierzchnia boiska wykonana jest z poliuretanu i dookoła ogrodzona piłkochwytami. Ponadto teren zyskał nowe odwodnienie w postaci drenażu, a także jest w pełni oświetlony nowoczesnymi lampami hybrydowymi solarnymi z wiatrakami.

Będzie to obiekt niekomercyjny, otwarty dla wszystkich mieszkańców oraz wykorzystywany podczas zajęć wychowania fizycznego przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Moskorzewie – informuje wójt Andrzej Walasek.

Wartość robót budowlanych wyniosła ponad 1,1 miliona złotych, z czego większość kosztów (ponad 90 procent) Gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład. Nowoczesne boisko wielofunkcyjne w Moskorzewie wykonała firma Grumix z Preczowa (śląskie).

Warto podkreślić, że to nie koniec inwestowania w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie gminy. Samorząd planuje jeszcze w 2024 rozpocząć budowę i rozbudowę placów zabaw z elementami siłowni zewnętrznych.

/RB/


Andrzej Walasek

UDOSTĘPNIJ