Jubilaci z władzami samorządowymi Gminy Kluczewsko w gospodarstwie agroturystycznym Zacisze w Praczce.

Złote i Diamentowe Gody w gminie Kluczewsko w pierwszy dzień wiosny. – Jesteście wzorem dla ludzi młodych – mówił wójt

Dziewięć par małżeńskich, które przeżyły w związku 50 lat i jedna para z sześćdziesięcioletnim stażem obchodziły swoje rocznice. O jubilatach pamiętały władze samorządowe gminy.

Uroczystość odbyła się w pierwszy dzień wiosny, 21 marca. Najpierw jubilaci wraz z władzami samorządowymi wzięli udział we mszy świętej w kościele parafialnym w Kluczewsku, odprawionej w koncelebrze przez księży proboszczów Wiesława Chęcinę i Stanisława Stańczyka.

Następnie uczestnicy udali się do gospodarstwa agroturystycznego Zacisze w Praczce. Tutaj jubilaci obejrzeli na początku program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich przez dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal” z Dobromierza, pod opieką Beaty Zięby i Małgorzaty Chlebosz.

Po akademii odbyła się część oficjalna, podczas której wójt Kluczewska Rafał Pałka odznaczył jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie otrzymali też dyplomy i prezenty rzeczowe od władz gminy.

Przez ten długi czas zostawiliście ślad w naszej małej ojczyźnie, gminie Kluczewsko. Zapewne pamiętacie czasy czynu społecznego, kiedy przy waszej pomocy i przy waszym wsparciu powstawały drogi, szkoły. Za to wszystko chcemy wam serdecznie podziękować – mówił Rafał Pałka.


Rafał Pałka

Jubilaci z gminy Kluczewsko
50-lecie małżeństwa: Irena i Marian Adamus, Elżbieta i Stanisław Bańcer, Zofia i Leszek Hasik, Teresa i Stanisław Mucha, Krystyna i Tadeusz Nieśpielak, Agnieszka i Jan Tomczyk, Krystyna i Witold Trąbscy, Elżbieta i Jerzy Wąsowicz, Wiesława i Marian Stębelscy; 60-lecie małżeństwa: Czesława i Wojciech Michałkowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ