W Moskorzewie rozpoczęła się budowa nowej studni głębinowej, dzięki której mieszkańcy będą mieli lepsza wodę.

Ruszyła modernizacja ujęcia wody w Moskorzewie. Powstanie nowa studnia głębinowa. Będzie lepszej jakości woda do spożycia

W marcu rozpoczęły się prace związane z budową nowego ujęcia wody w Moskorzewie. Samorząd czekał na tę inwestycję od lat. Będzie lepszej jakości woda do spożycia dla mieszkańców.

Przedsięwzięcie zakłada wybudowanie nowej studni głębinowej do poboru wody wraz z wymianą dwóch zbiorników wyrównawczych. Gmina Moskorzew pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład (pierwsza edycja – PGR). Inwestycja pochłonie prawie 900 tysięcy złotych. Stara studnia zostanie całkowicie wyłączona z eksploatacji.

To kolejna z inwestycji, która najbardziej cieszy, inwestycja najbardziej ważna, bo dotyczy bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Na modernizację tego ujęcia czekaliśmy od lat, na szczęście dzięki wytrwałości i pozyskanym środkom, jest możliwy rozwój infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Moskorzew, a tym samym poprawa jakości wody do spożycia – opowiada wójt Andrzej Walasek.

Jednak to nie koniec inwestycji w infrastrukturę wodociągową. Gmina Moskorzew planuje coraz więcej działań zmierzających do modernizacji ujęcia wody w Dąbrówce, a także wybudowania sieci wodociągowej w Tarnawej-Górze, Chlewskiej Woli wraz z ujęciem i Jadwigowie, gdzie mieszkańcy muszą korzystać z własnych studni.

/RB/

 


Andrzej Walasek

UDOSTĘPNIJ