Latem ubiegłego roku wójt Moskorzewa Andrzej Walasek odebrał ponad milionową promesę we włoszczowskim rynku od posła Bartłomieja Dorywalskiego.

Pierwszy etap rewitalizacji zabytkowego parku podworskiego w Moskorzewie. Zabytek wkrótce zyska drugie życie

Niebawem ruszy pierwszy etap rewitalizacji zabytkowego parku podworskiego w Moskorzewie. To kolejny krok Gminy, mający na celu odbudowanie dawnego blasku tej historycznej miejscowości.

Rewitalizacja zabytkowego parku podworskiego zakłada przede wszystkim uratowanie najważniejszego z jego składników, jakim jest występujący na jego terenie drzewostan oraz zagospodarowanie terenu wokół zabytkowych budynków – oficyny i murowańca, które znajdują się na jego obszarze – opowiada wójt Moskorzewa Andrzej Walasek.

W ramach przedsięwzięcia planowane jest usunięcie martwych drzew, przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych i porządkowych, nasadzenie nowych drzew, krzewów i wysiew trawników. Gmina odtworzy również i przebuduje ciągi komunikacyjne, systemy oświetlenia, powstaną miejsca postojowe dla pojazdów oraz miejsca rekreacji i wypoczynku.

Nadgryziony przez ząb czasu park podworski w Moskorzewie wkrótce zyska drugie życie.

Obecnie samorząd jest w trakcie kompletowania dokumentacji przetargowej. Dodajmy, że Gmina Moskorzew pozyskała na odbudowę parku 1,1 miliona złotych dotacji z pierwszej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – czek odebrał latem ubiegłego roku wójt Andrzej Walasek od posła Bartłomieja Dorywalskiego.

Przy okazji warto wspomnieć, że Gmina Moskorzew chce zakończyć też negocjacje cenowe i finalnie odkupić park z boiskiem sportowym w Chlewicach, w celu odbudowania wizerunku centrum tej miejscowości. Dzięki temu będzie można później zagospodarować kolejną przestrzeń publiczną na terenie gminy, zachęcając tym samym mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

/RB/


Andrzej Walasek

UDOSTĘPNIJ