Szpachlowanie ścian wewnątrz budynku.

W Stanowiskach powstają cztery lokalne socjalne dla mieszkańców w trudnej sytuacji. Będą gotowe już w kwietniu

Cztery lokale socjalne buduje Gmina Kluczewsko w budynku dawnego Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Stanowiskach. Z mieszkań będą mogły skorzystać już wiosną osoby będące w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

W kwietniu zakończy się przebudowa dawnego Ośrodka Zdrowia w Stanowiskach i adaptacja go na mieszkania socjalne. Budynek ten – jak opowiada wójt Kluczewska Rafał Pałka – od wielu lat stał nieużytkowany i popadał w ruinę. Dlatego Gmina postanowiła zmodernizować swoją nieruchomość, zmieniając jej sposób użytkowania.

Budowa schodów wejściowych do budynku.

Prace budowlane ruszyły w połowie ubiegłego roku i polegały między innymi na wymianie stropów, wykonaniu ścianek działowych, dociepleniu ścian budynku, wymianie podłogi, stolarki okiennej i drzwiowej, remoncie schodów i barierek, położeniu płytek, wymianie instalacji elektrycznej oraz zamontowaniu pompy ciepła. Wykonawcą jest włoszczowska firma Fubit. Wszystko ma być gotowe w kwietniu.

W wyniku tych prac w Stanowiskach, tuż przy drodze wojewódzkiej 742 powstaną cztery lokale socjalne, w pełni wyposażone (pokój, kuchnia i łazienka) i gotowe do zamieszkania dla czterech potrzebujących rodzin.

Inwestycja kosztowała Gminę Kluczewsko ponad 1,1 miliona złotych, z czego ponad 90 procent samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład.

/RB/


Rafał Pałka

UDOSTĘPNIJ