Uczniowie z „Czarnieckiego” wygrali Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych w Kielcach (fot. archiwum szkoły).

Pierwsze miejsce w województwie dla grupy teatralnej z „Czarnieckiego”. Konrad Suliga najlepszą osobowością sceniczną

Uczniowie Zespołu Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego z Włoszczowy zdobyli pierwsze miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych pod hasłem Dopalacze – ryzykujesz życiem.

Impreza odbyła się 30 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W rywalizacji wzięło udział 8 zespołów z całego województwa świętokrzyskiego, w tym dziesięcioosobowa grupa z Włoszczowy w składzie: Julia Tatar – autorka scenariusza, Julia Kozieł, Joanna Świeboda, Paweł Grzesik, Konrad Suliga, Martyna Dudek, Amelia Bartos, Zuzanna Oleksy, Eliza Olszewska i Klaudia Nowińska pod opieką Karoliny Barszcz i szkolnego pedagoga Małgorzaty Pytlarz.

Nasi młodzi artyści ukazali na scenie niezwykle dojrzałą, głęboką i emocjonalną grę aktorską. Posługując się metaforą, w sposób jasny przedstawili publiczności konsekwencje zażywania środków psychoaktywnych. Komisja oczarowana wizją artystyczną uczniów, jednogłośnie przyznała im pierwsze miejsce – opowiadały opiekunki włoszczowskiej młodzieży.

To jednak nie był jedyny sukces uczniów Zespołu Szkół numer 2 z Włoszczowy. Konrad Suliga z technikum informatycznego został dostrzeżony przez komisję i otrzymał indywidualną nagrodę za najlepszą osobowość sceniczną. Był nią stół do tenisa stołowego, który już niedługo trafi do szkoły.

/RB/

UDOSTĘPNIJ