Nowy dach i okna w Zespole Placówek Oświatowych w Moskorzewie.

Pierwszy etap termomodernizacji szkół w gminie Moskorzew zakończony. W przyszłym roku zakończenie prac

Zakończył się pierwszy etap termomodernizacji dwóch szkół podstawowych w Moskorzewie i Chlewicach. Projekt będzie realizowany jeszcze przez rok i pochłonie w sumie 3,4 miliona złotych.

W Zespole Placówek Oświatowych w Moskorzewie wyremontowano pokrycie dachowe, komin pieca oraz wymieniono całą stolarkę okienną i drzwiową w budynku.

Nowe okna i drzwi wstawiono też w budynku szkoły podstawowej w Chlewicach. Na tym zakończył się pierwszy etap prac termomodernizacyjnych.

Szkoła Podstawowa w Chlewicach wzbogaciła się o nowe okna i ogrodzenie.

W przyszłym roku w Moskorzewie i Chlewicach budynki szkół zostaną docieplone styropianem i zyskają elewację. W Moskorzewie wymieniona zostanie też instalacja elektryczna oraz zamontowany nowy piec centralnego ogrzewania na pellet.

W Chlewicach, z kolei, pojawi się instalacja odgromowa. To będzie ostatni etap prac termomodernizacyjnych w obu gminnych placówkach oświatowych.

Cała inwestycja pochłonie 3,4 miliona złotych, z czego Unia Europejska dofinansuje 2 miliony (68 procent), a pozostałe 1,4 miliona pokryje gmina Moskorzew z własnego budżetu.

Dzięki projektowi termomodernizacji samorząd zaoszczędzi na kosztach ogrzewania swoich budynków oraz zużycia przez nie energii elektrycznej.

/RB/

UDOSTĘPNIJ