Małgorzata Gusta z włoszczowskiego starostwa prezentuje listę najpotrzebniejszych rzeczy dla ukraińskich szpitali i prosi ludzi dobrej woli o pomoc.

Apel starostwa o środki opatrunkowe i leki przeciwbólowe dla szpitali na Ukrainie. Dary można wrzucać do pudełek w aptekach

Starostwo Powiatowe, które koordynuje akcję pomocy humanitarnej w powiecie włoszczowskim, zwraca się z gorącym apelem do społeczeństwa o pomoc w zakupie środków opatrunkowych i dezynfekcyjnych oraz leków przeciwbólowych dla ukraińskich szpitali w potrzebie.

Z prośba o taką pomoc dla swojego kraju zwrócił się ostatnio do starostwa pracownik firmy ZPUE we Włoszczowie – Igor Piotrowski, pochodzący ze Złoczowa w obwodzie lwowskim.

Wspólnie i w porozumieniu z Fundacją Jesteśmy Blisko, która działa przy ZPUE, postanowiliśmy, że taką akcję przeprowadzimy. Skontaktowaliśmy się z aptekami, które wyraziły zgodę, żeby w ich placówkach umieścić specjalne pudełka, do których można wrzucać dary dla Ukrainy w postaci środków opatrunkowych i innych artykułów – opowiada starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

 

Akcja związana ze zbiórką środków opatrunkowych i leków potrwa do końca przyszłego tygodnia, czyli do 11 marca. W przyszłym tygodniu będziemy chcieli zorganizować transport, który ma zapewnić firma ZPUE i który zostanie wysłany na granicę polsko-ukraińską z darami rzeczowymi, a wracając stamtąd przywiezie do nas ukraińskie rodziny, matki z dziećmi. Szanowni państwo, oprócz środków opatrunkowych potrzebna jest też żywność długoterminowa dla ukraińskich żołnierzy oraz – może państwa zaskoczę – zwykły olej kuchenny, może być najtańszy, ale to też jest dzisiaj im bardzo potrzebne – dodaje Małgorzata Gusta, członek Zarządu Powiatu.

/RB/

Co jest potrzebne
Bandaże, plastry, gazy, kompresy jałowe, mydło antybakteryjne, plastry opatrunkowe, tabletki przeciwbólowe, węgiel w tabletkach, leki przeciwwymiotne, krople do oczu, spray lub maść przeciw oparzeniom, spirytus do odkażania, rękawiczki jednorazowe, opaski uciskowe, środek na opuchliznę stóp, ciśnieniomierze, termometry bezdotykowe, leki przeciwwirusowe, sól fizjologiczna, maści przeciwbólowe, na stłuczenia, stany zapalne.
Gdzie można pomóc
Apteka Codzienna we Włoszczowie (Plac Wolności 6), Apteka DOZ we Włoszczowie (ulica Wiśniowa 27), Apteka Plus w szpitalu (ulica Żeromskiego 28), Apteka Pod Kasztanem w Kluczewsku (ulica Spółdzielcza 10).
UDOSTĘPNIJ