"Zrobię wszystko, żeby jak najlepiej reprezentować ziemię włoszczowską w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej" – mówi poseł elekt Bartłomiej Dorywalski.

Po 9 latach Bartłomiej Dorywalski wraca do Sejmu. Poseł elekt z Włoszczowy opowiada o najbliższych planach

Po 9 latach Bartłomiej Dorywalski wraca do polskiego parlamentu. Jeszcze w tym roku planuje otworzyć własne biuro poselskie we Włoszczowie.

13 października 40-letni doktor Bartłomiej Dorywalski wygrał wybory parlamentarne w powiecie włoszczowskim i zdobył jeden z dziesięciu mandatów poselskich, które przypadły do podziału kandydatom Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim.

22 października Dorywalski zrzekł się funkcji wicewojewody świętokrzyskiego. 24 października otrzymał w Sejmie zaświadczenie o wyborze na posła dziewiątej kadencji.

Bartłomiej Dorywalski odbiera zaświadczenie o wyborze na posła w Warszawie (fot. archiwum prywatne).

12 listopada, na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu Bartłomiej Dorywalski zostanie zaprzysiężony na posła Rzeczypospolitej Polskiej dziewiątej kadencji. To pierwszy poseł ziemi włoszczowskiej od 50 lat wybrany w wyborach parlamentarnych.

Dorywalski jest doktorem nauk prawnych, nauczycielem akademickim oraz radcą prawnym. Dlatego w Sejmie, jak mówi, będzie chciał wykorzystać swoje doświadczenie w tworzeniu prawa. Chce również uczestniczyć w pracach komisji finansów publicznych i służby zdrowia.

/RB/

UDOSTĘPNIJ