Polonez na zakończenie szkoły przez maturzystów to już tradycja w „Sikorskim” (fot. Starostwo Powiatowe).

Polonez na zakończenie nauki. Oryginalne pożegnanie ze szkołą maturzystów „Sikorskiego”

20 maja, tuż po egzaminach maturalnych, 119 abiturientów I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie odebrało świadectwa ukończenia szkoły i... zatańczyło poloneza wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Uczniowie, nauczyciele i goście (między innymi Małgorzata Gusta, Sławomir Krzysztofik i Dariusz Górski) utworzyli pary i zatańczyli figury poloneza, czym dopełnili niespełnioną w tym roku tradycję studniówkową. Taneczny korowód  przeszedł po  szkolnej  murawie, na której w niedalekiej przyszłości ma powstać hala sportowa. 

Ciekawym elementem uroczystości były życzenia i pamiątkowe fotoksiążki  przygotowane dla absolwentów przez Samorząd Uczniowski. Fotoksiążkę otrzymał każdy ze 119 abiturientów. Będzie miłym zapisem chwil spędzonych w „Sikorskim”.

Warto podkreślić, 67  licealistów „Sikorskiego” otrzymało świadectwa z paskiem za średnią ocen powyżej 4,75, co stanowi 56,3%  trzecioklasistów.  Nagrodzeni zostali również uczniowie za wolontariat, zaangażowanie w konkursy i wewnętrzne życie szkoły oraz za osiągnięcia sportowe. W sumie wręczono 113 nagród książkowych  ufundowanych przez Radę Rodziców liceum. 

Tradycją „Sikorskiego” jest przyznawanie tytułu Prymusa Absolwentów na zakończenie szkoły. W tym roku uchwałą Rady Pedagogicznej tytuł ten zdobyła Zuzanna Ślęzak, stypendystka ministra edukacji narodowej oraz prezesa Rady Ministrów, laureatka dwóch  olimpiad o diamentowy indeks AGH (z matematyki i fizyki).

/RB/