1 czerwca władze powiatu przekazały dyrektorom szkół ponadpodstawowych środki ochrony osobistej z racji zbliżających się matur (fot. Starostwo Powiatowe we Włoszczowie).

Powiat włoszczowski zabezpieczył swoje szkoły w środki ochrony osobistej na czas matur. Wydał na ten cel około 37 tysięcy złotych

1 czerwca władze powiatu przekazały trzem szkołom ponadpodstawowym, w których do matury przystąpi w tym roku 476 uczniów, sprzęt, środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekujące za łączną kwotę około 37 tysięcy złotych.

Placówki oświatowe powiatu otrzymały między innymi dozowniki łokciowe i mobilne, termometry do mierzenia temperatury, maski i rękawiczki jednorazowe, przyłbice, osłony z pleksy, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz środki czystości.

Przeprowadzenie egzaminów dojrzałości to w dobie koronawirusa spore wyzwanie. Należy spełnić wiele wytycznych, wprowadzić nowe rozwiązania, zachować wszelkie środki ostrożności, by zarówno nauczyciele, jak i uczniowie byli bezpieczni. Niesie to za sobą dodatkowe koszty, na które szkoły nie były przygotowane.

Powiat włoszczowski, chcąc wesprzeć dyrektorów w przygotowaniu tegorocznych matur, pozyskał środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że projekt pod nazwą Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego przewiduje wsparcie 32 jednostek świadczących usługi zdrowotne i społeczne na naszym terenie. Łączna wartość projektu to przeszło 2 miliony złotych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ