Symboliczne przekazanie kluczyków do ciągnika: (od lewej) Łukasz Karpiński, Dariusz Czechowski, Aneta Jończyk, Zbigniew Krzysiek, Jacek Trojszczak i Norbert Gąsieniec.

Powiat zakupił wysokiej klasy ciągnik dla Zarządu Dróg Powiatowych. Kosztował ponad 400 tysięcy złotych

Wart 402 tysiące złotych japoński ciągnik marki Kubota o mocy ponad 100 koni mechanicznych, z napędem na cztery koła i klimatyzacją w kabinie wraz z dodatkowym osprzętem, sprezentował w końcówce roku powiat swojej jednostce organizacyjnej.

Luksusowy ciągnik będzie wykorzystywany między innymi do wykaszania poboczy i sprzątania chodników. Zastąpi wysłużonego Zetora, który pracował dla Zarządu Dróg Powiatowych od kilkunastu lat.

Zarząd Dróg Powiatowych zakupił ten profesjonalny ciągnik wraz z ramieniem wysięgnikowym oraz osprzętem do czyszczenia chodników i odmulania rowów. Do ciągnika można dokupić dowolny osprzęt, dzięki czemu stanie się on wielozadaniową maszyną do różnych zadań, na przykład odśnieżania dróg.

Chciałbym podziękować Zarządowi Powiatu za to wsparcie. Jest to nowoczesny ciągnik, który będzie służył do poprawy sytuacji na drogach. Pracownicy będą mieli też większy komfort pracy – stwierdził Norbert Gąsieniec, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włoszczowie.

Co ciekawe, głównymi wnioskodawcami zakupu nowego traktora dla powiatu były… kobiety, a dokładnie radne Aneta Jończyk i Anna Szczukocka. Pomysł pań i ich kolegów radnych spodobał się Zarządowi Powiatu, czego efektem był zakup maszyny w końcówce roku. 30 grudnia władze powiatu przekazały symbolicznie kluczyki dyrektorowi Norbertowi Gąsieńcowi.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ