Zaangażowane w akcję charytatywną przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z władzą powiatu włoszczowskiego (fot. Starostwo Powiatowe).

Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie podsumowała wyniki wielkanocnej akcji charytatywnej

Ponad 12,6 tysiąca złotych zebrano podczas wielkanocnej akcji charytatywnej, polegającej na sprzedaży własnoręcznie udekorowanych ciasteczek. Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie podsumowała wyniki akcji.

24 kwietnia Powiatowa Rada KGW wraz z kołami gospodyń wiejskich i szkołami ponadpodstawowymi podsumowały wyniki akcji dobroczynnej, której współorganizatorami byli Starostwo Powiatowe i cukiernia Migoń.

Przypomnijmy. 24 marca koła gospodyń wiejskich z naszego powiatu udekorowały około 2 tysięcy ciasteczek w kształcie jajeczek do koszyczka wielkanocnego, które upiekła cukiernia Migoń. Ciasteczka można było zakupić w cukierni, u kół gospodyń wiejskich i we włoszczowskich szkołach ponadpodstawowych.

W wyniku tej akcji udało się zebrać imponującą kwotę – 12 610 złotych. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych artykułów drobnego wyposażenia oddziałów dziecięcych w szpitalach we Włoszczowie i Kielcach.

W akcję zaangażowały się KGW: Kuzki, Ostrów, Brzeście, Łachów, Kurzelowianki, Cieśle, Przepióreczka z Żelisławiczek, Skociszewy, Bobrowniki, Bebelno, Wola Wiśniowa, Bałków, Morwianki z Kolonii Mrowiny, Oleszno, Komparzów, Tarnawa Góra, Stowarzyszenie Pokolenie Aktywnych z Rączek, Zakład Doskonalenia Zawodowego oraz trzy szkoły ponadpodstawowe z Włoszczowy.

Gospodyniom, nauczycielom i młodzieży dziękowali za udział starosta Dariusz Czechowski oraz inicjatorka akcji, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim kołom gospodyń, które włączyły się w akcję oraz Kasi i Oli Migoń za ich cudowne serca i wsparcie – powiedziała Małgorzata Gusta.

 

Dziękujemy za waszą wrażliwość, bezinteresowną chęć czynienia dobra, za pomoc i życzliwość – dodał Dariusz Czechowski podczas wręczania podziękowań od Zarządu Powiatu Włoszczowskiego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ