Drużyna Klubu Sportowego z Krasocina zajęła czwarte miejsce w ogólnopolskim turnieju, który rozegrano we Włoszczowie (fot. KS Krasocin).

Puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie dla szczypiornistów z Kielc. Gospodarze z Krasocina poza podium

80 zawodników w wieku od 17 do przeszło 50 lat rywalizowało w I Ogólnopolskim Turnieju w Piłkę Ręczną Mężczyzn o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Impreza odbyła się 6 lutego na hali sportowej OSiR. W turnieju wzięło udział sześć zespołów: Klub Sportowy Krasocin, Staszic Handball Team Włoszczowa, Agadar Masters Tarnów, Masters AZS UJK Kielce, Pięść Wolica i Kielce Team.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Masters AZS UJK, która pokonała w finale zespół Agadar Masters wynikiem 15:14. Trzecie miejsce zajęła Pięść Wolica. Poza podium znalazł się klub z Krasocina – organizator wydarzenia sportowego.

Przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Mirosław Curyło, bramkarzem – Filip Jastrząb, natomiast najlepszym strzelcem wybrano Pawła Biesia, który zdobył 24 bramki.

Partnerami i współorganizatorami wydarzenia byli: gmina Włoszczowa, gmina Krasocin, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Paweł Bielawski. O poczęstunek dla zawodników zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Mieczyna. Patronat medialny sprawowała „Moja gazeta lokalna”.