Wicestarosta Łukasz Karpiński przyniósł na sesję słynną miotłę, którą nowy Zarząd Powiatu otrzymał w prezencie 5 lat temu. Bedzie to prezent dla następcy...

Radni Powiatu Włoszczowskiego wychwalili kadencję 2018-2023 i liczą na kolejną. Wicestarosta ma już prezent dla następców

Przedostatnią w kadencji 2018-2023 sesję Rady Powiatu radni wykorzystali na podziękowanie za 5 lat wspólnej pracy samorządowej oraz życzyli sobie kolejnej kadencji – w większości w tym samym składzie. Nie brakowało zabawnych scen.

Jako pierwszy w tej sprawie głos zabrał radny Leopold Kwapisz, chwaląc ostatnie 5 lat. – Ta kadencja nie została zmarnowana, wiele udało się zrobić i to jest zasługa całej rady, nie było jakichś wielkich tarć. Życzyłbym sobie i kolejnej radzie, żeby tak to przebiegało – powiedział radny Kwapisz i poinformował publicznie, jak będzie wyglądała jego kampania wyborcza w najbliższych dniach:

– Nie będę chodził po domach, tłumaczył się, promował, nie mam czasu chodzić nigdzie i nikogo o cokolwiek prosić.

Z radnymi pożegnała się za to członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, dla której była to pierwsza kadencja, jako radnej. – Nie zobaczycie mnie już w kolejnej kadencji jako radnej Powiatu Włoszczowskiego – obwieściła.

– Jeżeli będzie mi dane i spotkamy się w zupełnie innych rolach, to deklaruję, że będę wspierała Zarząd Powiatu jaki by nie był i nową radę, możecie na mnie liczyć – obiecywała Małgorzata Gusta, która kandyduje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Myślę, że przez te pięć lat zrobiliśmy bardzo dużo dla naszego powiatu włoszczowskiego, bez względu na barwy polityczne potrafiliśmy się zjednoczyć. Daliśmy radę. Pamiętajmy, że nie była to łatwa kadencja. Mieliśmy pandemię Covid-19, wojnę na Ukrainie i wiele innych perypetii – przypomniała Małgorzata Gusta.

O podsumowanie pięciu ostatnich lat pracy samorządowej w powiecie pokusił się też starosta Dariusz Czechowski. – Uważam, że ta kadencja była bardzo dobra. Dochodziło do spięć, ale nie były ostre, umieliśmy się dogadać i wspólnie wyprowadziliśmy ten powiat i szpital. Dziękuję za to, co wspólnie zrobiliśmy – stwierdził starosta Czechowski.

Działania samorządu powiatowego kadencji 2018-2023 wychwalił też przewodniczący rady Zbigniew Matyśkiewicz. – Takich dokonań, jak były w tej radzie, dawno, dawno nie pamiętam, a jestem tutaj prawie wszystkie kadencje, z małą przerwą – przyznał.

Kadencja Rady Powiatu Włoszczowskiego 2018-2023 kończy się oficjalnie 30 kwietnia. Jak poinformował Zbigniew Matyśkiewicz, będzie jeszcze jedna sesja w kwietniu, ale już prawdopodobnie po wyborach samorządowych, które zaplanowano na 7 kwietnia.

Na koniec starosta zaapelował do wszystkich kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych.


Dariusz CZECHOWSKI

Wicestarosta Łukasz Karpiński, z kolei, przyniósł na sesję słynną miotłę, którą pięć lat temu były członek Zarządu Powiatu Józef Siwek przekazał nowo powołanemu zarządowi na czele z Dariuszem Czechowskim, żeby posprzątał po poprzednikach. – Może nie oddamy jeszcze tej miotły… – stwierdził wicestarosta Karpiński.

/RB/

UDOSTĘPNIJ