Eksperci od finansów chętnie odpowiadali na pytania uczniów ze szkoły w Dobromierzu.

Gotówka czy karta? Ciekawa debata szkolna w Dobromierzu z ekspertami od finansów

7 marca w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal” w Dobromierzu odbyła się debata w ramach czwartej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

Ideą tego konkursu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego poruszania się w świecie finansów. Wydarzenie pod nazwą „Gotówka czy karta?” przygotowali uczniowie siódmej klasy dobromierskiej szkoły w ramach realizacji kolejnego z zadań projektu.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład oprócz weszło 10 uczniów oraz nauczyciele – matematyczka Maria Chrzanowska-Zalewska i polonistka Edyta Delczyk-Wasela – starała się zaprezentować wady i zalety płatności gotówkowych i bezgotówkowych.

Debacie przysłuchiwali się zaproszeni eksperci, między innymi przedstawiciele włoszczowskiego oddziału Banku PKO BP – Norbert Garbala i Marcin Podstawka oraz skarbnik Gminy Kluczewsko Justyna Bugała-Piotrowska.

Członkowie szkolnych drużyn wykazali się merytorycznym przygotowaniem do debaty. W podsumowaniu dyskusji podkreślono, że zarówno gotówka jak i karta płatnicza są nam w życiu potrzebne. Uczniowie zadali ekspertom wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Goście byli pod wrażeniem dużego poziomu wiedzy na ten temat płatności gotówkowych i bezgotówkowych młodzieży z Dobromierza.

/RB/

UDOSTĘPNIJ