Włoszczowianie po raz trzeci włączą się w akcję społeczną Rower pomaga (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Rower pomaga we Włoszczowie. Rusza sezon na pomaganie dzieciom

Urząd Gminy we Włoszczowie po raz trzeci zaprasza mieszkańców do udziału w rowerowych wyprawach.

Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl (bez logowania) – wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Włoszczowy, dzięki czemu dzieciaki mogą otrzymać wymarzone rowery.

W tym roku Włoszczowa ponownie jest partnerem akcji. Dodatkowo uruchomiona została rywalizacja na portalu Endomondo.  – W tegorocznej edycji mamy duże wyzwanie, bo rowerzyści muszą przejechać łącznie 100 tysięcy kilometrów – opowiada Agnieszka Michałek, koordynator akcji z włoszczowskiego magistratu.

Aby wesprzeć akcję dodatkowymi kilometrami gmina Włoszczowa będzie organizować rajdy rowerowe promujące jazdę na rowerze i zdrowy styl życia.

Akcja ma w sobie szczytny cel społeczny – dzieci otrzymują wymarzone rowery. Przede wszystkim korzystanie z takiego środka transportu sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Ponadto rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają środowisko, zatruwają glebę i wodę mówi Agnieszka Michałek.

Dlatego Urząd Gminy zachęca do aktywnego wypoczynku na rowerze oraz do przesyłania ciekawych zdjęć z rowerowych, również z rodzinnych wycieczek, utrwalających piękno przyrody i urokliwe zakątki. Najciekawsze zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz facebooku gminy.  

 Jesienią odbędzie się z kolei wielki finał z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Osoby chcące wesprzeć akcję lub stać się jej partnerem mogą uzyskać więcej informacji dzwoniąc pod numerem telefonu 41 394 26 69 wewnętrzny 160.

Przypomnijmy, że w 2017 i 2018 roku Włoszczowa, jako jedyna gmina w województwie świętokrzyskim, włączyła się w akcję społeczną Rower pomaga. Mieszkańcy przejechali ponad 100 tysięcy kilometrów, dzięki temu trzy wymarzone rowery trafiły do dzieci.

/RB/

UDOSTĘPNIJ