Plac budowy odwiedził ostatnio burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek ze swoimi służbami (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Rozpoczęła się budowa wodociągu w Motycznie i Międzylesiu. Mieszkańcy czekali na to pół wieku

Kielecka firma Ekwod rozpoczęła budowę wodociągu w Motycznie, skąd sieć zostanie rozprowadzona do sąsiedniego Międzylesia. Inwestycja pochłonie ponad 2 miliony złotych.

Wodociąg dla Motyczna i Międzylesia ma być gotowy do końca czerwca 2021 roku.

Wykonawca jest bardzo solidny i zapowiada, że jeśli nie pojawią się nieprzewidziane trudności, może zakończyć inwestycję wcześniej – informuje Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, inwestor zadania.

Wartość robót budowlanych ponad 12-kilometrowego kolejnego wodociągu w gminie Włoszczowa to blisko 2,3 miliona złotych.

W ramach tej inwestycji powstaną też 163 przyłącza do granic posesji mieszkańców sołectw Motyczno wraz z przysiółkami Kotowie i Jamskie oraz Międzylesie (z przysiółkami Mchowie i Grobelka).

Stanisław Klapa – sołtys Międzylesia

Woda w naszym sołectwie Międzylesie nie nadaje się ani do celów spożywczych, ani gospodarczych. Mam ponad 30-metrową studnię, a wybieram z niej herbatę – tyle ma żelaza. Białej koszuli żadna gospodyni mężowi w tej wodzie nie upierze, bo po praniu włożyłby ją tylko w obejścia. Moja żona od kilkunastu lat białe obrusy wozi do prania do teściowej. Wodociąg jest bardzo potrzebny i u nas i w Motycznie, ponieważ brakuje wody w studniach. Najgorzej jest latem. Po wodę do celów spożywczych trzeba jeździć do krewnych i znajomych w innych miejscowościach. Na wodociąg czekaliśmy pół wieku, chociaż mieszkamy zaledwie pięć kilometrów od Włoszczowy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ