Dariusz Czechowski (z prawej) z Rafałem Pacanowskim na remontowanej drodze w Woli Wiśniowej (fot. Starostwo Powiatowe).

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej w Woli Wiśniowej. Odcinek ma być zrobiony do 12 grudnia

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku od trasy wojewódzkiej 742 do Woli Wiśniowej. Inwestycja będzie gotowa w grudniu.

14 listopada plac budowy odwiedzili starosta włoszczowski Dariusz Czechowski z członkiem Zarządu Powiatu Rafałem Pacanowskim. Przypomnijmy, że droga zostanie poszerzona do 5,5 metra na odcinku 830 metrów, powstaną obustronne pobocza, zjazdy i muldy odwodnieniowe. Wykonawcą jest firma Kami z Kurzelowa.

Inwestycja pochłonie około 1,1 miliona złotych, z czego 717 tysięcy (63,63 procent) stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Powiat Włoszczowski przeznaczy na zadanie około 205 tysięcy złotych. Taką samą kwotę dołoży Gmina Włoszczowa. Droga ma być zrobiona do 12 grudnia.

Wielokrotnie podkreślałem, że dzięki przebudowie tego odcinka mieszkańcy Woli Wiśniowej i okolicznych miejscowości zyskają skrót do drogi wojewódzkiej 742 prowadzącej z Włoszczowy do Jędrzejowa. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli na szybką realizację inwestycji – mówi starosta Dariusz Czechowski.

1 grudnia nową nawierzchnią w Woli Wiśniowej przespacerował się burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek (fot. UG Włoszczowa).

/RB/

UDOSTĘPNIJ