Pacjenci z podejrzeniami nowotworu głowy i szyi będą konsultowani w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej włoszczowskiego szpitala.

Rusza szybka terapia onkologiczna we włoszczowskim szpitalu. Mogą zgłaszać się osoby z podejrzeniami raka głowy i szyi

W Zespole Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie będzie prowadzony wywiad lekarski w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi.

Pacjenci będą konsultowani w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej w naszym szpitalu.

Pacjenci z podejrzeniami nowotworu głowy lub szyi będą kierowani do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach celem dalszej diagnostyki – mówi Rafał Krupa, dyrektor szpitala.

Z projektu będą mogli skorzystać pacjenci w przedziale wiekowym 40-65 lat – w pierwszej kolejności znajdujący się w grupie największego ryzyka (głównie długoletni palacze, nadużywający alkoholu, czy osoby z podejrzeniem zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego). Program nie jest adresowany do osób, które przeszły już leczenie z powodu wspomnianych nowotworów.

Projekt szybkiej terapii onkologicznej rozpocznie się we włoszczowskim szpitalu pod koniec maja. Jego koordynatorem jest laryngolog Iwona Latos z Poradni Otolaryngologicznej szpitala.

Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca tego roku wspólnie ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi.

O takie konsultacje onkologiczne w naszym szpitalu zabiegały obecne władze powiatu włoszczowskiego. “Przy okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z poradni podstawowej opieki zdrowotnej” – mówi wicestarosta Łukasz Karpiński.

/RB/

UDOSTĘPNIJ