Tak wygląda lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który otrzymała ostatnio jednostka z Łachowa. Uroczyste przekazanie 9 czerwca.

Samochód gaśniczy od gminy Włoszczowa na 90-lecie jednostki strażackiej z Łachowa

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy za około 120 tysięcy złotych otrzymała od gminy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Łachowa. Uroczyste przekazanie odbędzie się 9 czerwca.

Wóz dla druhów ufundowała gmina Włoszczowa oraz Urząd Marszałkowski w Kielcach, który dołożył 20 tysięcy złotych. OSP Łachów, jak mówi burmistrz Grzegorz Dziubek, jest jedną z bardziej aktywnych jednostek w gminie.

Świadczą o tym chociażby ich wyniki w zawodach sportowo-pożarniczych, działalność statutowa i społeczna na terenie Łachowa, a także najliczniejsza grupa strażaków wyszkolonych w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa” – opowiada Grzegorz Dziubek.

Warto podkreślić, że w tym roku Kobieca Drużyna Pożarnicza z Łachowa będzie reprezentować województwo świętokrzyskie na ogólnopolskich zawodach sportowo-pożarniczych młodzieżowych drużyn pożarniczych w Spale.

Samochód na podwoziu forda transita posiada agregat wysokociśnieniowy i zbiornik wody, ponadto wyposażony jest w pneumatyczny sterowany maszt oświetleniowy.

To czwarty wóz dla druhów ochotników z gminy Włoszczowa w ciągu 5 ostatnich lat (Kurzelów, Wola Wiśniowa, Czarnca i teraz Łachów).

Pojazd zostanie przekazany strażakom 9 czerwca podczas uroczystych obchodów 90-lecia jednostki oraz gminnych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku, jak informuje burmistrz Włoszczowy, wybudowany zostanie też garaż na ten samochód.

/RB/

UDOSTĘPNIJ