W poniedziałek, 4 maja świętowali włoszczowscy strażacy. Uroczystość na placu komendy była skromna (fot. KP PSP Włoszczowa).

Skromne powiatowe obchody Dnia Strażaka we Włoszczowie. Zbigniew Starzyk zastępcą komendanta powiatowego

4 maja, z okazji Dnia Strażaka we włoszczowskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe obchody tego święta. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość była skromna, bez udziału zaproszonych gości.

Na placu wewnętrznym komendy przeprowadzono tylko krótki apel, podczas którego odczytano rozkazy personalne o awansach na wyższe stopnie i stanowiska służbowe.

Na najwyższy i póki co jedyny taki stopień oficerski w komendzie – brygadiera awansował naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i jednocześnie oficer prasowy Tomasz Szymański.

Komendant powiatowy Andrzej Pacanowski, który awansował z kolei na starszego kapitana, w swoim wystąpieniu pogratulował strażakom otrzymanych wyróżnień i awansów,  dziękując za całoroczną służbę. Odczytał też list z życzeniami od komendanta głównego PSP w Warszawie.

Zbigniew Starzyk (z lewej) został zastępcą komendanta powiatowego straży Andrzeja Pacanowskiego (z prawej). Fot. KP PSP Włoszczowa

Warto nadmienić, że z dniem 1 maja na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie został powołany młodszy brygadier Zbigniew Starzyk.

/RB/

UDOSTĘPNIJ