Komendant powiatowy policji Mariusz Przyborowski wręcza funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe (fot. KPP Włoszczowa).

Skromne obchody Święta Policji we Włoszczowie bez udziału publiczności. Komendant powiatowy awansował

24 lipca włoszczowska policja obchodziła swoje doroczne święto. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość przed komendą była skromna – bez udziału publiczności.

W ubiegłym roku obchodziliśmy setną rocznicę powstania Policji Państwowej. Nie wiedzieliśmy, że za kilka miesięcy znajdziemy się w innej rzeczywistości i czekają nas nowe zadania – podkreślał komendant powiatowy Mariusz Przyborowski.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego apelu na placu apelowym komendy, gdzie wręczono zasłużonym policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowało 28 funkcjonariuszy, w tym szef włoszczowskich stróżów prawa Mariusz Przyborowski na stopień inspektora policji.

Medalem za długoletnią służbę prezydent Polski odznaczył Edytę Kołdon-Prokopowicz, natomiast Brązową odznakę zasłużony policjant otrzymali od ministra spraw wewnętrznych i administracji  Marcin Suchacki i Piotr Sobczyk.

Po apelu na placu komendy funkcjonariusze udali się na mszę świętą do sanktuarium błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego. Przybyły też władze samorządowe powiatu i gmin oraz zaprzyjaźnione służby. Mszę w intencji funkcjonariuszy sprawowali kapelan włoszczowskich policjantów ksiądz kanonik Leszek Dziwosz oraz ksiądz prałat Zygmunt Pawlik.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ