Stoją od lewej: radny Grzegorz Wijas, radny Dariusz Frączek, wójt Ireneusz Gliściński, radny Dariusz Mietelski, starosta Dariusz Czechowski, sołtys Jacek Kupczyk, radny Leopold Kwapisz, wicestarosta Łukasz Karpiński i radna Aneta Jończyk.

Spotkanie samorządowców na drodze w Skorkowie. Wykonawca ma zastrzeżenia do podbudowy obecnego chodnika

Władze samorządowe powiatu włoszczowskiego i gminy Krasocin spotkały się w poniedziałek z wykonawcą drogi i chodnika w Skorkowie.

Tematem rozmów była przebudowa drogi powiatowej, która rozpoczęła się miesiąc temu i ma zakończyć latem. Wykonawca drogi miał zastrzeżenia do podbudowy chodnika, który budowany był tutaj ponad 3 lata temu. Na problem zapadania się tego trotuaru wskazywali mieszkańcy Skorkowa od dawna. Sprawę badała nawet Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu, która stwierdziła nieprawidłowości. Chodnik jest cały czas na gwarancji. 

Wykonawca drogi i chodnika analizują projekt techniczny (fot. Rafał Banaszek).

Drogę powiatową w Skorkowie przebudowuje kielecka firma Trakt. Chodnik jednostronny wybuduje firma MPS z Włoszczowy. Łącznie wyremontowany zostanie odcinek o długości około 1,7 kilometra w kierunku Leśnicy. To najdroższa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu włoszczowskiego. Pochłonie ona łącznie 3,3 miliona złotych, z czego 1,6 miliona dofinansuje budżet państwa, a 1,2 miliona złotych dołoży gmina Krasocin. Resztę kosztów pokryje powiat. Inwestycja ma być zrealizowana do końca lipca.

/RB/

UDOSTĘPNIJ