Zwycięska drużyna z Januszewic z władzami samorządowymi gminy Kluczewsko (fot. UG Kluczewsko).

Strażacy z Januszewic najlepsi na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Kluczewsku. Pierwszy turniej strażacki w powiecie włoszczowskim

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Januszewicach wygrała gminne zawody sportowo-pożarnicze w Kluczewsku. Był to pierwszy turniej strażacki w powiecie włoszczowskim.

Rozegrano go 25 czerwca na stadionie sportowym w Kluczewsku. Rywalizowało sześć zespołów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy oraz jedna kobieca i młodzieżowa drużyna pożarnicza z Dobromierza. Sędzią głównym był młodszy brygadier Paweł Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

W ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej najlepsza okazała się drużyna z Januszewic. Drugie miejsce wywalczyła OSP Dobromierz, a trzecie gospodarze – OSP Kluczewsko. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz vouchery, które wręczał wójt Rafał Pałka wraz z sekretarz gminy Bożeną Nowak oraz radnymi. Głównym sponsorem turnieju była gmina Kluczewsko oraz Bank Spółdzielczy we Włoszczowie. Wydarzenie uświetniła grą Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dobromierza.

/RB/

UDOSTĘPNIJ