Władze powiatu z przedstawicielami środowisk kombatanckich i wojskowych przy pomniku niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja we Włoszczowie.

Święto Konstytucji 3 Maja ograniczone do minimum we Włoszczowie. Nie było pochodu z orkiestrą i przemowy burmistrza przy pomniku

Tylko trzy poczty sztandarowe i około 30 mieszkańców wzięło udział w skromnej uroczystości 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja we Włoszczowie.

Po raz pierwszy od wielu lat ulicami miasta nie przeszedł uroczysty pochód z orkiestrą dętą, nie było też okolicznościowego przemówienia burmistrza na Placu Konstytucji 3 Maja.

W południe w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny, którą sprawował dziekan dekanatu, ksiądz prałat Zygmunt Pawlik. Ze względu na obowiązujące obostrzenia, nabożeństwo transmitowane było też w Internecie.

Po wspólnej modlitwie pochód z trzema pocztami sztandarowymi i około 30 mieszkańcami przeszedł ulicą Partyzantów na Plac Konstytucji 3 Maja. Tutaj, przy pomniku niepodległości wartę honorową pełnili tradycyjnie harcerze z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego.

Następnie 13 delegacji złożyło wiązanki kwiatów przy obelisku. Wśród uczestników byli między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski oraz burmistrz gminy Grzegorz Dziubek z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Dudkiewiczem.

Przy pomniku nie było w tym roku tradycyjnego przemówienia burmistrza Włoszczowy – to Grzegorz Dziubek wygłosił w Internecie.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ