Drużyna z przedszkola w Dobromierzu wygrała etap powiatowy Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka (fot. Starostwo Powiatowe).

Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka w powiecie włoszczowskim. Drużyna z Dobromierza najlepsza

Drużyna z Publicznego Przedszkole w Dobromierzu wygrała etap powiatowy III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka we Włoszczowie. 16 listopada jedzie na finał wojewódzki do Kielc.

Wydarzenie zorganizowano 8 listopada w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym. Na początku – jak na prawdziwą olimpiadę przystało – odbyła się ceremonia symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego. Był też program artystyczny nawiązujący do idei olimpijskiej, przygotowany przez dzieci z Oleszna.

Mali olimpijczycy z sześciu przedszkoli powiatu włoszczowskiego rywalizowali w pięciu konkurencjach: biegu sztafetowym, torze przeszkód, skoku w dal z miejsca i rzucie woreczkami do koła hula-hop. Na hali sportowej PCK-R panował duży entuzjazm i wielka radość.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Dobromierza, drugie miejsce zajęło przedszkole z Oleszna, a trzecie z Secemina. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Konieczna, Radkowa i Moskorzewa.

Dyplomy i medale wręczali zwycięzcom samorządowcy w osobach burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka i członków Zarządu Powiatu (Łukasza Karpińskiego, Rafała Pacanowskiego i Małgorzaty Gusty) oraz wizytator Kuratorium Oświaty Sławomir Krzysztofik.

Wydarzenie zorganizowało Kuratorium Oświaty w Kielcach przy współpracy Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego i Powiatowego Zarządu Szkolnego Związku Sportowego we Włoszczowie.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, rozwój sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci oraz umiejętności współpracy w zespole.

Zwycięskie przedszkolaki z Dobromierza będą reprezentować powiat włoszczowski w finale wojewódzkim Olimpiady Przedszkolaka, która odbędzie się 16 listopada w Hali Legionów w Kielcach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ