Nowa dyrektorka Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego z Zarządem Powiatu: (od lewej) Małgorzata Gusta, Teresa Chudy, Dariusz Czechowski i Rafał Pacanowski (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Teresa Chudy będzie dyrektorem Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. Zastąpi Jolantę Tyjas

29 grudnia Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie. Odchodzącą ze stanowiska Jolantę Tyjas zastąpi Teresa Chudy z Dobromierza.

Pani Teresa będzie pełnić obowiązki dyrektora PCK-R do czasu powołania przez Zarząd nowego dyrektora lub do czasu likwidacji jednostki, jednak na okres nie dłuższy niż do dnia 31 grudnia 2021 r. – poinformowano na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Starosta Dariusz Czechowski gratuluje powołania nowej dyrektor PCK-R Teresie Chudy (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Teresa Chudy ma 43 lata. Mieszka w Dobromierzu. Z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej oraz uzyskała tytuł licencjata filologii angielskiej.

Ukończyła również studia na kierunku zarzadzania. Zdobyła certyfikat college’u sygnowany przez Uniwersytet Cambridge.

Pracowała między innymi w szkołach w Warszawie, Amsterdamie, a do 2019 roku była dyrektorem Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Komornikach.

Teresa Chudy zastąpi Jolantę Tyjas, która przez 13 lat była dyrektorem PCK-R. 25 listopada dyrektor Tyjas złożyła wniosek o odwołanie jej ze stanowiska, do czego Zarząd Powiatu przychylił się 2 grudnia.

Jolanta Tyjas była dyrektorem Powiatowego Centrum do 31 grudnia. Od 1 stycznia przejęła oficjalnie obowiązki dyrektora podlegającego pod gminę Włoszczowa Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie wygrała konkurs na to stanowisko. Jej zastępcą został dotychczasowy dyrektor OSiR Andrzej Kiedrzynek.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu 29 grudnia radni opozycyjni dziękowali za współpracę odchodzącej dyrektor Tyjas. Dzień później uczyniły to samo władze samorządowe powiatu na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim, które udały się z kwiatami na ulicę Koniecpolską.

W spotkaniu uczestniczyła też Teresa Chudy, która od 4 stycznia będzie pełnić obowiązki dyrektora PCK-R. Nowo powołaną dyrektor jednostki przedstawił załodze starosta Czechowski.

W słowach skierowanych do pracowników pani Teresa zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby PCK-R działał równie dobrze, jak do tej pory. Wyraziła też nadzieję, że współpraca z załogą będzie się układać dobrze.  

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ