Włoszczowska młodzież z posłem Bartłomiejem Dorywalskim na sali plenarnej Sejmu (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Uczniowie „Staszica” na wycieczce w Sejmie. Poseł Bartłomiej Dorywalski zaprosił do siebie już około 600 mieszkańców powiatu

9 marca 49 uczniów i 4 nauczycieli Zespołu Szkół numer 3 uczestniczyło w wycieczce do Sejmu na zaproszenie posła Bartłomieja Dorywalskiego. Włoszczowianie zwiedzili też Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wycieczka do parlamentu była nagrodą dla Zespołu Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica za zorganizowanie w styczniu Turnieju Piłki Siatkowej z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego, który odbył się pod patronatem posła Dorywalskiego – absolwenta tej szkoły, który kończył ją 25 lat temu.

Uczniowie i czwórka nauczycieli na czele z dyrektor placówki Mariolą Kozą zwiedzili gmach Sejmu, galerię sejmową oraz salę plenarną. Po zwiedzaniu czekał na wszystkich obiad w sejmowej restauracji. Poseł pokrył koszty transportu, poczęstunku oraz zwiedzania gmachu parlamentu.

Korzystając z wizyty w stolicy włoszczowska szkoła zorganizowała sobie dodatkowo wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Była to trzecia i ostatnia szkoła średnia z Włoszczowy, która skorzystała z zaproszenia i odwiedziła swojego posła w Warszawie. Do tej pory Bartłomiej Dorywalski pokazał miejsce swojej pracy około 600 mieszkańcom powiatu włoszczowskiego. Pod tym względem jest liderem wśród parlamentarzystów.

/RB/

UDOSTĘPNIJ