Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek na ulicy Piekarskiej w Chlewicach, która zostanie wyremontowana, dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa.

Ulica Błonie i Piekarska w Chlewicach będą mieć nowy asfalt. Wszystko dzięki dużej dotacji z budżetu państwa

312 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu państwa otrzymała gmina Moskorzew na remont kolejnej swojej drogi w Chlewicach.

Tym razem chodzi o 750-metrowy odcinek ulicy Piekarskiej. 25 października minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał Moskorzewowi 80 procent dotacji z funduszu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Cała inwestycja ma kosztować około 380 tysięcy złotych.

15 listopada ma być rozstrzygnięty przetarg na remont ulicy Piekarskiej. Droga, jak informuje wójt Andrzej Walasek, ma być gotowa na 6 grudnia.

Mam nadzieję, że mieszkańcy otrzymają piękny prezent na Mikołaja – mówi Andrzej Walasek.

To kolejna droga gminna w Chlewicach, która jest remontowana dzięki dotacji z budżetu państwa. 4 listopada rozpoczęła się też przebudowa ponad 1,2-kilometrowego odcinka ulicy Błonie w Chlewicach.

Ulica Błonie w Chlewicach również jest remontowana dzięki dotacji z budżetu państwa (fot. Rafał Banaszek).

Droga ta pochłonie 300 tysięcy złotych, z czego 193 tysiące gmina Moskorzew pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych (budżetu państwa). Inwestycja ma być zrealizowana do końca miesiąca.

Warto podkreślić, że tylko w tym roku gmina Moskorzew pozyskała ponad 1,7 miliona złotych dotacji z budżetu państwa, za którą przebudowała aż 10 dróg.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

Pozyskanie kolejnego tak dużego dofinansowania na drogi to gwarancja dalszego rozwoju naszej gminy, który znacznie poprawi komfort i warunki życia jej mieszkańców.

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ