Roboty drogowe już się rozpoczęły w Motycznie.

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi powiatowej w Motycznie za blisko 6 milionów złotych. Od 4 kwietnia zmiana organizacji ruchu

4 kwietnia została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w związku z rozbudową drogi powiatowej w Motycznie w gminie Włoszczowa. Roboty ziemne już się rozpoczęły.

Połowa jezdni ma być zajęta przez budowlańców. Jak informuje wykonawca – na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami ruch pojazdów będzie odbywał się za pomocą sygnalizacji świetlnej przez całą dobę.

W Motycznie Powiat Włoszczowski wybuduje mieszkańcom 3 kilometry nowego asfaltu za około 5,7 miliona złotych, z czego blisko 4 miliony (70 procent wydatków) sfinansuje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, 300 tysięcy dołoży Gmina Włoszczowa, a resztę – 1,4 miliona zabezpieczy Starostwo Powiatowe.

Inwestycję zrealizuje kielecka firma Fart, z którą dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Norbert Gąsieniec podpisał umowę 12 marca. Nowa jezdnia ma być gotowa za pół roku. Obecnie to jeden z najbardziej zniszczonych, jeśli nie najgorszy odcinek w powiecie. Droga nie widziała remontu od kilkudziesięciu lat.

Droga powiatowa w Motycznie jest w bardzo złym stanie i mieszkańcy tej miejscowości od dawna zgłaszali nam potrzebę remontu nawierzchni – opowiada starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ