Mieszkańcy Gródka są bardzo zadowoleni z nowej drogi między Zwleczą a Kluczycami, jednocześnie apelują do kierowców o ograniczenie prędkości.

Ważna inwestycja drogowa w gminie Secemin odebrana pod koniec 2022 roku. Odcinek Secemin-Kluczyce połączył sześć wsi

30 grudnia odbył się odbiór techniczny wyremontowanego ostatniego odcinka drogi gminnej Zwlecza-Kluczyce o długości około 1,6 kilometra.

Inwestycja kosztowała ponad 870 tysięcy złotych i w całości została pokryta z budżetu gminy. Drogę wykonała firma Dukt z Włoszczowy.

Odcinek Zwlecza-Kluczyce był ostatnim etapem przebudowy całego szlaku Secemin-Kluczyce o łącznej długości blisko 4,5 kilometra, który połączył aż sześć miejscowości. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni, jednocześnie apelują do kierowców o ograniczenie prędkości na wyremontowanej drodze.

Przypomnijmy, że w 2019 roku gmina wyremontowała pierwszy odcinek (ulicę Struga) o długości 1 kilometra. Wiosną 2022 roku wykonano drugi etap od Secemina do Zwleczy o długości blisko 1,9 kilometra.

Droga Secemin-Kluczyce jest bardzo ważnym traktem komunikacyjnym dla mieszkańców miejscowości Zwlecza, Gródek, Kluczyce, Wola Kuczkowska, Kuczków i Wolica, którzy podróżują w kierunku Secemina. Obecny stan techniczny tej drogi znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy jej użytkowników – podkreśla wójt gminy Tadeusz Piekarski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ